Na czym polega ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji metodą WUKO?

Kanalizacja to jedna z ważniejszych instalacji, gdyż pozwala w łatwy i szybki sposób odprowadzać zanieczyszczenia oraz wody opadowe. Aby zapewnić jej bezproblemowe działanie, potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Jednym ze sposobów na zachowanie dobrego działania kanalizacji jest czyszczenie metodą WUKO. O czym dokładnie mowa? Czym jest czyszczenie kanalizacji metodą WUKO? Na czym dokładnie polega ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji metodą WUKO? Sprawdzamy!

Metoda WUKO – o czym mowa?

Na początek warto ustalić, z czym mamy do czynienia. Co skrywa się pod pojęciem metody WUKO? Metoda WUKO to potoczne określenie techniki czyszczenia kanalizacji metodą ciśnieniową. Samo określenie WUKO przyjęło się wskutek wykorzystywanych pojazdów ciśnieniowych z system odzysku wody. Jak się okazuje, metoda ta jest na tyle skuteczna, że cieszy się bardzo dużą popularnością i jest jedną z najczęściej wykorzystywanych technik czyszczenia kanalizacji.

Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji metodą WUKO – na czym polega?

Na czym w takim razie polega ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji metodą WUKO? Samochód ciśnieniowy, który jest wykorzystywany do czyszczenia kanalizacji, został wyposażony w pompę wodną, która połączona jest przewodem z głowicą regulującą ciśnienie wody.

Przewód wprowadzany jest do rury kanalizacyjnej, następnie zostaje uruchomiona pompa, która pod wysokim ciśnieniem tłoczy wodę i sprawia, że wszystkie zanieczyszczenia zostają rozdrabniane i wypłukiwane, a zatory z osadów, papierów, włosów, czy innych odpadów rozbite. Nieczystości zaczynają spływać do studni rewizyjnej, skąd są usuwane mechanicznie bądź ręcznie.

Do ciśnieniowego czyszczenia kanalizację metodą WUKO wykorzystywane są węże o różnych średnicach. Ich rodzaj zawsze dobierany jest zgodnie ze średnicą rur, które mają być czyszczone, ale nie tylko, ponieważ pod uwagę brany jest również rodzaj zanieczyszczeń, który trzeba usunąć. W ciśnieniowym czyszczeniu kanalizacji metodą WUKO również dysze dobierane są indywidualnie pod rodzaj kanalizacji, miejsce zatoru, czy rodzaj osadów do usunięcia.

udrażnianie kanalizacji Warszawa
Zdjęcie pochodzi ze strony malewuko.pl i zostało opublikowane za zgodą jego właściciela.

Najczęściej fachowcy sięgają po dysze rotacyjne, ponieważ cechuje je wysoka skuteczność. Można nawet śmiało powiedzieć, że nie dla nich osadów, z którymi nie byłyby w stanie sobie poradzić. Wszystko dlatego, że dysze rotacyjne świetnie sobie radzą nawet ze starymi osadami wapiennymi, czy korzeniami, czego nie można powiedzieć o innych dostępnych rozwiązaniach.

Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji metodą WUKO – kiedy warto wykorzystać?

W jakich dokładnie sytuacjach może przydać się ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji metodą WUKO? Kiedy warto pomyśleć o tego typu rozwiązaniach? Z pewnością mamy do czynienia z rozwiązanie, które jest w stanie stawić czoła nawet starym i trudnym do usunięcia osadom. Dlatego o ciśnieniowym czyszczeniu kanalizacji powinien pomyśleć każdy, kto chciałby zachować ją w dobrym stanie. Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji metodą WUKO sprawdzi się jednakowo w prywatnych gospodarstwach domowych, jak i w firmach.

Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji metodą WUKO – kto się tego podejmie?

Skoro wiemy już, że ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji metodą WUKO dostępne jest dla każdego, to warto rozważyć jego wykorzystanie. I tutaj pojawia się jeszcze jedno pytanie – kto się tego podejmie? Gdzie skierować swoje kroki, gdy zdecydujemy się na ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji metodą WUKO? Całe szczęście mamy do czynienia z rozwiązaniem cieszącym się dużą popularnością, dlatego możemy być pewni, że ze znalezieniem firmy świadczącej tego typu usługi nie będzie większych trudności.

Jedyne, co musimy zrobić, to postawić na usługi firmy, która ma doświadczenie i odpowiedni sprzęt. Odpowiednim wyborem będzie zgłoszenie się do profesjonalnej firmy, która cieszy się też nieposzlakowaną opinią wśród swoich klientów. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasz wybór okazał się słuszny i kanalizacja zostanie zachowana w dobrym stanie, ponieważ nieumiejętne wykonywanie ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji metodą WUKO może źle się skończyć.

Reklama